Cilt Nemlendirici Maske Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Cilt Nemlendirici Maske Tarifi ve Malzemeleri

Cilt nemlendirici maske hem erkek hem de kadınlar için yararlı olabilecek ve cildin kaybettiği nemle birlikte canlılığını geri kazandırabilecek bir uygulamadır. Hazır olarak pek çok kozmetik markasının hazırladığı ürünler içinden bu maskeyi bulabileceğiniz gibi evde kendiniz de rahatlıkla bu maskelerden hazırlayabilirsiniz. Doğal ürünler kullanmaktan hoşlanan kişiler arasında yer alıyorsanız önerdiğimiz maskeleri uygulamanız kesinlikle sizin için faydalı olacaktır.

Doğal Cilt Nemlendirici Maske

2 yemek kaşığı ve 2 yemek kaşığı süt ile hazırlayabileceğiniz bu maske sayesinde kurumuş olan cildinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Bal ve sütü karıştırarak hazırlayacağınız bu maskeyi cildinize ve boynunuza masaj yaparak sürüp 15 dakika bekletmeniz gerekiyor. Daha sonra ılık su ile yıkamalısınız. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kâğıt havlu ile kurulayın. Bu maskeyi haftada bir kez uyguladığınız takdirde etkilerini kısa sürede göreceğinize emin olabilirsiniz.

Kuru Ciltler için Cilt Nemlendirici Maske

1 yumurtanın sarısı ile 1 yemek kaşığı balı karıştırarak hazırlayabileceğiniz bu maskeyi göz çevreniz hariç tüm yüz bölgesine rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu maske sayesinde cildinizde kurumaya yüz tutmuş olan döküntüleri temizleyebilmeniz mümkün olacaktır. Maskeyi yüzünüze uyguladıktan 10 dakika sonra ılık suyla yıkayıp kuruladığınız takdirde kuruyan cildinizin daha nemli ve daha canlı bir görünüme kavuşacağını görebilirsiniz.

Hassas Ciltler için Cilt Nemlendirici Maske

1 yumurta sarısı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım su bardağı ezilmiş çilek ve 3 yemek kaşığı yulafı karıştırarak hazırlayacağınız bu maskeyi krem kıvamına getirmeniz gerekiyor. Maskeyi hazırlayıp cilde masaj yaparak uyguladıktan sonra 20 dakika bekletip ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır. Bu maske ile kurumuş ciltlerde sıklıkla görülen göz altı kırışıklığı sorunlarınızdan da kurtulabilirsiniz.

Tüm Cilt Tipleri için Cilt Nemlendirici Maske

1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı üzüm pekmezi, 1 yemek kaşığı susam yağı ve yarım avokado rendesini karıştırıp maskeyi hazırlıyorsunuz. Yatmadan evvel uygulayacağınız bu maskeyi cildinize sürdükten sonra 20 dakika bekletip yıkamalısınız. Her hafta bir kez olmak üzere 1 ay boyunca bu maskeyi uyguladığınız takdirde kurumuş olan ve bu kuruluk yüzünden pul-pul dökülmeye başlayan cildinizin canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni