Maske Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024

Maske Tarifi ve Malzemeleri

Maske, Mevsim geçişlerinde cildimiz çatlayıp kuruyor ve nemsiz kalıyor ve kan damarlarımız görülebilir hala gelebiliyor. Eksiksiz bir cilt temizlenmesi şu günlerde en önemli gerekliliktir ve bu konuda derinlenmesine temizleyici bir maskeden daha iyi bir seçim olamaz. Yüz maskeleri, cildinize parlak bir görüntü verirken daha genç ve sağlıklı görünmemizi de sağlıyor. Yüz maskesi erken yaşlanmayı önler ve derimizin daha genç görülmesini sağlayan basit ve etkili dermo kozmetik bir işlemdir. Yüz maskesi aynı zamanda kan dolaşımını hızlandırıyor, gözenekleri açar ve toksinleri atmaya yardımcı oluyor. Etkileri genellikle losyon veya temizleyicilerden kısa sürede içinde daha çok göze çarpıcı oluyor. Yüz maskeleri sadece ruh ve bedeninizi şaşırtmanızı aynı zamanda cildinizi daha sıkı, temiz ve ferah da olmasını sağlıyor. Evde uygulanan spalar gibi strest azaltıcı, daha iyi hissetmek ve duygulara ilişkin dinlenme gibi etkileri de vardır. Son sonuç ise; canlandırmak, dinlenmek ve daha genç bir görüntüdür. Yüz maskeleri en son olarak besleyici etkisi vardır. Çünkü nemlendirici ve güncel tedavilerden daha kalın, dolayısıyla daha etkili oluyor. Aynı zamanda fazla yağlanma, çevresel çöküntüyü ve kirliliğin etkilerini de önlüyor. Uygulaması diğerlerinden (Tonik, fırçalama, vs) daha yumuşak oluyor. Soğuk kış aylarında daha yumuşak bir cilde sahip olmamızı sağlıyor. Cildin kurumasını önlemek için ideal olan haftada bir kereden fazla kullanılmamalıdır. Eğer cildiniz yağlıysa, aşırı yağı emen kil ve çamur maskelerini öneriyoruz. Eğer cildiniz kuruysa, yumuşak ve nemli maske tercih etmelisiniz. Eğer hassas bir cildiniz varsa, hafif ve jel şeklinde maske kullanmalısınız. Eğer karma bir cilt yapısına sahipseniz, cilt problemlerini ayırt edilecek bir de fazla maske denemeniz gerekiyor.

Yüz Maskesi Nasıl Kullanılır?
 • Yüz ve boynunuzu yıkayın.
 • Göz ve dudaklarınızı koruyucu bir nem sürün.
 • Maskeyi yüz ve boynunuza uygulayın ve 20 dakika fazla bekletin.
 • Kaymış su veya sodayla yüzünüzü yıkayın.
 • Nemlendirici krem uygulayın.
Mevsim geçişlerinde; cildimiz kuruyup nemsiz kalan ve kan damarlarımız daha görünebilir hala gelebiliyor. Eksiksiz bir cilt temizlenmesi şu günlerde en önemli gerekliliktir ve bu konuda derinlemesine temizleyici bir maskeden daha iyi bir seçim olamaz. Yüz maskeleri, cildinize parlak bir görüntü verirken daha genç ve sağlıklı görünmenizi de sağlıyor. Cildi ve gözenekleri temizleyen, içinde bulunan nemlendirici ve yumuşatıcı maddeler sayesinde ve cilt üzerinde kaldıkları süre içerisinde, derin nem kaybını engelleyerek, deriyi nemlendirmeye, yumuşatmaya yarayan bir üründür. Yüzü bir filim tabakası şeklinde kaplayarak deri yüzeyin sıcaklığını arttırıp, kılcal damarları genişleterek uygulama sonrası hafif bir pembelik veriyor.

Maske Uygularken Dikkat Etmeniz Gerekenler
 • Önce cilt tipinizi belirleyelim.
 • Maskeyi sürmeden önce cildinizi temizleyin.
 • Maskeyi göz ve dudak hariç tüm yüz ve boynunuza kalın bir tabaka halinde sürelim.
 • Önerdiğimiz maske tariflerindeki bekleme sürelerini aynen uygulayın.
Muzlu Yüz Maskesi Malzemeleri
 • 1 çorba kaşığı süzme bal,
 • 1 tane muz,
 • 1 çorba kaşığı limon tuzu.
Muzlu Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

İlk önce muzu çatal kullanarak ezelim ve limon ile balı ilave edip karıştıralım. Önceden temizlemiş olduğunuz cildinize maskeyi sürün ve 15 dakika bekletin. Ardından cildinizi yıkayıp temizleyelim. Maskeyi yüzünüze sürerken kalın bir tabaka şeklinde sürelim. Maskeyi cildinize ılık su yardımıyla temizleyip ardından gül suyu kullanalım. Haftada bir kere tekrarladığında cildinize güzellik katacaktır.

Maske Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?

Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Karbonat Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Karbonat Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Çocuklar İçin Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Çocuklar İçin Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yaş Maya Süt Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Yaş Maya Süt Maskesi Tarifi ve Malzemeleri