Siyah Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Siyah Maske Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Siyah Maske, Öncelikle siyah maskenin ne olduğunu açıklayalım. Yüzlerce yıl toprağın altında kalmış, beklemiş olan polifenoller ile cilt sağlığınıza ve güzelliğinize oldukça faydalıdır. Rengi ise kendinden gelen doğal bir renktir yani herhangi bir katkı maddesi içermez. Siyah maskenin içerisinde bunun yanı sıra; kalsiyum, çinko, molibden, potasyum ve suda eriyen birçok vitamin de yer almaktadır. Bu maske etkisini ise ilk yarım saatte göstermektedir. Farkı hemen hissedeceksiniz. Bunun nedeni ise içerisinde 40 kg'a yakın bitkinin ve de ham maddenin özütü yer almaktadır. Ekonomik ve pratik olmasından dolayı evinizde rahatlıkla kendiniz uygulayabilmektesiniz.

Siyah Maske Peki Nasıl Etki Eder?

Siyah maske, yüzünüzdeki dokuları ve hücrelerinizi zengin içeriğiyle besler ve mükemmel bir görünüme kavuşturur. Üst deride peeling etkisi yaratarak taze deri oluşumunu hızlandırır ve sivilce, siyah nokta gibi engeller, olanları ise yok eder. İçeriğinin zenginliği sayesinde, yüzünüzdeki kırışıklıkları engelleyerek yaşlılık görünümünüzü de azaltır. Ayrıca zararlı olan birikimleri cildinizde uzaklaştırdığı için de genç ve parlak bir cilde sahip olursunuz. Mineral açısından oldukça zengin olan bu maske, yüzünüzdeki toksinlerden, kirlerden ve fazla yağlardan arındırarak tazelenmiş, canlanmış ve ferahlamış bir cilt kazandırır size. Gözenekleri açması sayesinde oksijen alınımı artırır ve bu sayede de cildi uyararak hücre yenilenmesini hızlandırır, iltihapları engeller, bakım sağlar. Siyah maske aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırır ve bu sayede de cilt için gerekli olan mineral ve vitaminlerin sağlanmasında yardımcı olur.

Siyah maske ilk uygulamada

Gözeneklerin içine nüfuz ederek, genişlemiş olan hücrelerdeki siyah birikimlerin dışarı doğru atılımını sağlar. Cilde ışıldama ve yumuşaklık kazandırır.

3.-4. Seferde;
Artık cildiniz siyah noktalardan kurtulmuş olur. Sivilce problemi de azalmış olur. Cildiniz pürüzsüzleşmeye ve lekeler de yok olmaya başlarlar. Cildinizin daha canlı ve daha tazelendiğini fark edeceksiniz.

8.-10. Seferde;
Artık gözle görülür düzeyde farklılığı göreceksiniz. Siyah noktalardan dolayı genişlemiş olan gözeneklerde sıkılaşma, lekelerden ve aknelerden neredeyse tamamen cildiniz arınacaktır. Alnınız da ve göz çevreleriniz de meydana gelen yaşlılık belirtisi çizgilerde de azalmayı fark edeceksiniz.

Siyah Maske Kullanım Şekli

Dilerseniz sadece yüze dilerseniz de tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. İster parmağınızla isterseniz de bir fırça yardımı ile dilediğiniz bölgeye uygulayıp 30 dakika kadar bekleyin. 30 dakikadan sonra ılık su ile yıkayabilir veya 15-20 dakika kadar daha bekleyip soyarak da çıkarabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 2 veya 3 kez uygulamanız da fayda var.

Siyah Maske Yorumları

soru

Selenay

25 Mayıs 2024 Cumartesi

Yüzdeki tüyleri çıkartırken biraz yoluyo ama maskenin amaçları arasında öyle bişey yok

Cevap yaz
cevap

Müjgan

16 Eylül 2018 Pazar

Merhaba, evet doğru siyah meskenin ağda özelliği yok. Kıvamından dolayı yüze sürdükten sonra donuyor ve daha katı bir hal alıyor. Bundan dolayı çıkartırken yüz bölgesindeki tüyleri ağda bazında yoluyor. Canınız biraz acıyor ama maskenin etkisi güzel.

cevap

Bekata

12 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba Selenay Hanım, siyah maskenin özellikleri arasında herhangi bir ağda özelliği bulunmamaktadır. Ancak maske sıvı halde sürüldükten sonra donduğu için ve genellikle elastik bir yapıda olduğu için yüzünüzde bulunan tüylere etki edebilmektedir. Bunun için yapılabilecek pek bir işlem bulunmamaktadır.

soru

KUBRA

01 Haziran 2024 Cumartesi

TÜYLERIDE alıyor mu bu maske

Cevap yaz
cevap

Admin

18 Haziran 2024 Salı

Evet, bazı maskeler tüyleri de alabilir. Ancak hassas bir cildiniz varsa dikkatli olmanızda fayda var.

soru

hatice

03 Haziran 2024 Pazartesi

kaç gün arayla kullanilmali

Cevap yaz
cevap

Servi

01 Eylül 2018 Cumartesi

Merhaba, haftada 2 gün olması gerekiyor. Ben haftada 2 gün kullanıyorum yeterli oluyor.

soru

Deniz

08 Mayıs 2024 Çarşamba

Kaç yaş için kulanilabiilit yani en az kacyas icin

Cevap yaz
cevap

Badiye

12 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba deniz hanım, siyah maske sivilce ve peeling içim kullanılan sağlıklı bir maskedir. 15 yaşından itibaren sağlıklı bir biçimde haftada 1 kez şeklinde uygulayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Güncel

Kil Maskesi Tarifi ve Malzemeleri

Kil Maskesi Tarifi ve Malzemeleri