Pirinç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Pirinç Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Pirinç maskesi, çok farklı çeşitlerde yapılan bir maske türüdür. Çok farklı türlerde ve farklı amaçlarda yapılan pirinç maskesi, çok başarılı sonuçlar veren bir maskedir. Bu nedenle insanlar arasında çok hızlı yaygınlaşmış ve çok kısa sürelerde insanların ilgi alanına girmiştir. Aslında pirinç maskesinin böylesine hızlı yayılması ve insanlar tarafından kullanılmasının bir diğer nedeni de pirincin hemen hemen herkesin evinde bulunması ya da pirincin çok kolay bir ulaşımının olmasıdır. Pirinç maskesini kullanmadan önce maskeyi niçin kullanacağınıza bakmanız gerekecektir. Çünkü bu maskeyi yaparken yağlı ciltler için, kuru ciltler için ve hassas ciltler için farklı şekillerde hazırlıklar yapmanız gerekir. Böylece yaptığınız pirinç maskesinden çok daha büyük faydalar görebilirsiniz. Özellikle kadınların ilgi alanlarından biri olan cilt bakımında kullanılan pirinçlerin çeşidi ya da kalitesi herhangi bir fark yaratmaz. Bu nedenle pirinç maskesinde kullanılacak olan pirinçleri özenle seçmenize gerek yoktur. Bu pirinçler tarihi geçmiş ya da yemeklerde kullanılamayacak pirinçler olsa bile işinizi görecektir. Çünkü bu durumda önemli olan pirinç değil, pirinç içerisinde bulunan minerallerdir. Pirinç maskesi içerisinde bulunan paba vitamini ile cilt üzerinde çok olumlu etkiler yapmaktadır. Bu vitamin, birçok kişi farkında olmasa bile aslında insanların cildi için gerekli olan en büyük minerallerden biridir. Bu vitamin insanlarda C vitamininin yükselmesini de sağlamaktadır.

Kuru ciltler için yapılan pirinç maskesi

Başlığımızda da belirttiğimiz gibi kuru ciltler, birçok farklı hastalığı meydana getirerek kişilerde başta dökülme olmak üzere birçok soruna neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda sık sık cildinize pirinç maskesi yaparak meydana gelebilecek olan problemleri giderebilirsiniz. Bunun için bir avuç yanı yarım çay bardağından biraz daha fazla pirince ihtiyacınız olacaktır. Öncelikle yarım çay bardağından biraz fazla pirinci demir havan yardımı ile iyice ezin. İyice ezilen pirinci toz haline getirdikten sonra bir miktar ılık süt ile toz haline getirmiş olduğunuz pirinci hamur kıvamına gelene kadar süt ekleyin. Elde ettiğiniz bu hamurumsu maskeyi yüzünüze ya da cildinizin diğer bölgelerine uygulayarak en az yarım saat boyunca dokunmadan bekletiniz. Daha sonra bol su ile bol bol durulayın. Daha ilk kullanımdan sonra etkileri hissedeceksiniz.

Hassas ciltler için yapılan pirinç maskesi

Bazı insanların hassas ciltleri için özellikle bazı maskeler tahriş sorunları başta olmak üzere problemlere neden olmaktadır. Bu nedenle bu kişiler her maskeyi kullanamaz. Eğer sizlerde hassas ciltlere sahipseniz birazdan vereceğim pirinç maskesi ile uygulamalar yapabilirsiniz. Öncelikle iki çay kaşığı pirinç ununa bir tatlı kaşığı bal ekleyerek macun haline getirin. Daha sonra bu karışımı bol bol karıştırarak yüzünüze masaj yöntemi ile uygulayın. Pirinç unu ile yapılan bu maske de bir pirinç maskesi olarak ele alınır. Diğer maskeler gibi en az 30 dakika boyunca yüzünüzde beklettikten sonra bol ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Yağlı ciltler için yapılan pirinç maskesi

Bu maske için bir avuç kadar pirinci içerisine alacak kadar su içerisine ekleyin. Daha sonra ise su bulanık bir görünü kazanana kadar pirinci su içerisinde karıştırın. Bu suyu temiz bir kaba koyarak bu su ile yüzünüzü sık sık yıkayın. Yapılan bu uygulama sonrasında yüzünüzü durulamak yerine hiç dokunmadan kendiliğinden kurumasını bekleyin. Bu şekilde çok daha büyük etkiler göreceksiniz. Unutmayın ki yapılan pirinç maskesi, sürekli olarak uygulanmalıdır. Aksi durumda beklenen sonuçlar alınamayabilir.

Pirinç Maskesi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?

Saç Bakım Maskeleri Nelerdir?

Güncel

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Maske Çeşitleri Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6